Firma İnşaat Ana Sayfa
Ana Sayfa
Satılık Konutlar
Kalite Politikamız
Referanslar
Konut İnşaatı
İletişim
Firma İnşaat Ana SayfaFirma İnşaat Ana Sayfa

Eskişehir'de satılık konutların bir listesine geçmeden önce birkaç ön bilgi vermek istiyoruz. Bu ön bilgileri de konut ve bölge resimleri ile sunuyoruz. Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak satılık ve kiralık konut listesine ve markalı konut projelerine ulaşabilirsiniz.

Kısaca Eskişehir ve Eskişehir'de Konut ve Konut Talebi şöyle özetlenebilir: Eskişehir konut talebinde son derece popüler bir yer, bunu da şehrin dinamizmi ve genç yaş ortalamasına, ekonomik ve sosyal olarak da iyi bir konumda, adeta Türkiye'nin kalbinde bulunmasına borçlu. Ankara'ya bir buçuk saat uzaklıkta hızlı trenle, İstanbul'a uçakla kırkbeş dakika uzaklıkta bulunan Eskişehir, diğer büyük şehirlere sempatik ve özgün yapısı ile hoş bir alternatif oluşturuyor. Şehrin çehresi de üniversitelerin etkisi ile ve her sene yapılan kültür ve sanat etkinlikleri ile gayet entellektüel ve çekici. Son dönemlerde Eskişehir'de konut inşaatı için en popüler bölgeler de bursa yolu ve çevresi yani Batıkent oluyor.

Eskişehir'de öğrencilerin konut bulması çok kolay oluyor. Ayrıca ulaşımdan da bahsetmek gerekirse, Eskişehir'de ulaşım da çok kolay, şehre özel bir hava katan tramvaya ek olarak şehrin her yerine otobüs ve minibüs bulunmakta. Minibüsler özellikle çok sık olarak hareket ediyor ve ayrıca örneğin haller bölgesinde fayton keyfine de varmanız mümkün.

Şehrin en ilgi çeken yerlerinden biri Porsuk nehri ve şehir merkezindeki çevresi. Bu alana Adalar deniyor. Adalar'da konutlar baya köklü olmakla beraber, eskiden yapıldıkları için ve eskiden deprem yönetmelikleri bugüne göre çok farklı olduğu için bir risk taşıyor diyebiliriz. Bu binaların bazıları avrupai tarzda yüksek tavanlı olarak yapılmış.

Odunpazarı bölgesinde onarılan konutlar, diğer adıyla "Odunpazarı Evleri" şehre yeni bir çehre katarken bölgenin emlak piyasasını ve konut değerlerini yükseltmiş bulunuyor, özellikle bu alan şu anda iç turizm açısından "Safranbolu Evleri" ile yarışır, hatta daha iyi durumda, bu bölgenin üst tarafında Osmangazi üniversitesinin Bademlik tesisleri bulunuyor.

Şehrin çevresi ve çehresi her yeri donatan yeni heykeller ve yapılar ile oldukça zenginleşmiş durumda, bu heykeller yapıldıkları yerlerde konut fiyatlarını olumlu etkiliyor ve bina rayiçlerini yükseltiyor, özellikle şehir merkezi ve park ve bahçeler adeta heykellerle kuşatılmış durumda, her köşe bir fotoğraf yeri haline gelmiş durumda.

Eskişehir haller gençlik merkezi, şehri süsleyen ve ekonomik açıdan da katkı sağlayan eğlence ve alışveriş komplekslerinden sadece birisi, örneğin neo avm, espark ve carrefour gibi alışveriş merkezleri gerçekten de şehri canlandırmaya ek olarak inşaat edildikleri yerlerde konut fiyatlarına yüksek derecede pozitif katkı sağlamış durumda, bu alışveriş merkezlerinin servisleri de ulaşıma katkı sağlanıyor, geniş ve engin otoparkları sayesinde arabası olan müşteriler için ve orta mesafe uzaklıkta konut sahipleri için bir artı sağlıyorlar.

Eskişehir'in uydu kentlerinde ve uzak çevrelerinin yakınlarına yapılan projeler şehir merkezi dışındaki konut fiyatlarını yüksek derecede etkiledi, örneğin Kentpark yapıldığı bölgede hem konut hem de arsa fiyatlarının yaklaşık elli kat değerlenmesini sağladı; tarla gibi boşta yatan yerler şimdi yerleşim alanı olarak işaretlendi. Bu gibi projeler devam edeceği bilinen bir gerçek, bu da çevre ve uydu mahallelerde de konut getirisi potansiyelin altını çizmeye yarıyor.

Eskişehir'de iyi ve kaliteli konut projeleri de artık var. Bunlardan örneğin hasbahçe evleri dikkat çekiyor, Eskişehir hasbahçe evlerine bakmak için buraya tıklayabilirsiniz. Alternatif olarak eskişehir'de satılık diğer konut ve emlaklar için de çevrimiçi ulaşabileceğiniz bir liste derledik, bu listede fiyatlar ve iletişim bilgileri yer alıyor, bu konutlara göz atmak için de buraya tıklayın.

Ana Sayfa | Eskişehir'de Satılık Konutlar | Kalite Politikamız | Referanslar | Eskişehir'de Konut İnşaatı | Gizlilik Politikası | Site Haritası | İletişim